Hoofdmenu

Offerte-aanvraag

Wilt u een leaseofferte ontvangen?

Vraag een offerte aan
  • VW Passat
  • Volkswagen Golf
  • Ford Mondeo
  • Ford Focus
  • Opel Astra
  • Peugeot 308
  • VW Touran
  • Opel Zafira
  • Peugeot 207
  • Audi A3

Nieuws

Minister publiceert fiscale vergelijking brandstofsoorten

In een brief aan de Tweede Kamer gaat Minister van Financiën De Jager in op de fiscale behandeling van de diverse brandstofsoorten.

Allereerst wordt er accijns geheven op de brandstof zelf. Voor aardgas (CNG) en elektriciteit is er sprake van energiebelasting. De tarieven per liter, kg of kWh verschillen behoorlijk. Ook omgerekend naar energie-eenheid (MejaJoule), zijn er grote verschillen. Als de heffing op een energie-eenheid benzine op 100% wordt gesteld, bedraagt de heffing op diesel 53% daarvan, die op LPG 15% en op aardgas slechts 4%. Elektriciteit is met 56% redelijk goed vergelijkbaar met diesel.
Naast de heffing van accijns of energiebelasting zijn er afhankelijk van het soort brandstof ook effecten in de motorrijtuigenbelasting (diesel-/LPG-toeslag) en de BPM. In de BPM gaat het bij personenauto’s dan om de benzine- of aardgaskorting en het verschil in tarief dat geheven wordt op basis van de CO2-uitstoot: Voor benzine gelden andere tarieven dan voor diesel en aardgas.

De totale belastingdruk is voor diverse kilometrages berekend voor een middenklasse-auto, op basis van het prijspeil van 2010, rekening houdend met een totale levensduur van de auto van 13 jaar. Het omslagpunt bij een vergelijking tussen een benzine- en dieselauto ligt dan iets onder de 25.000 km per jaar.

Voor een LPG-G3 auto wordt bij minder dan 5.000 km per jaar meer belasting betaald dan voor een benzineauto, maar daarboven minder. Het verschil loopt op tot gemiddeld € 1.500 bij 25.000 km per jaar. De totale belastingdruk bij gebruik van aardgas ligt over de hele lijn iets lager dan bij LPG-G3. Elektrische auto’s beginnen bij een belastingdruk van nihil (door de vrijstelling van MRB en BPM), waarna door de energiebelasting op de gebruikte elektriciteit de belastingdruk oploopt bij een toenemend aantal kilometers. Per saldo blijft de totale belastingdruk op een elektrische auto echter bij alle kilometrages lager dan de belastingdruk bij alle andere brandstofsoorten.

 

Financiëel nieuws

Het financiële nieuws:
02-09-2010
Wetsvoorstel verduidelijkt BPM-heffing bij ombouw
25-08-2010
Campagne tegen afschaffing MRB-vrijstelling van start
17-08-2010
Bovennormbijdrage niet meer aftrekbaar van de bijtelling?
14-08-2010
VVD: vrijstelling motorrijtuigenbelasting blijft
10-08-2010
Nieuw BPM-herstelbeleid werkt ook voor oudere situaties
03-08-2010
Raming schatkist te laag voor aanschaf zuinige auto
29-07-2010
Minister publiceert fiscale vergelijking brandstofsoorten
23-07-2010
Rechter laat BPM-heffing op flexifuel auto in stand
05-07-2010
Zakelijk gebruik voor een andere baan leidt tot bijtelling

Nieuws:

Speel TV Commercial Get Flash to view this video.

Noordlease bv Trondheimweg 5, Postbus 9500, 9703 LM Groningen, Telefoon: (050) 547 02 00, info@noordlease.nl